...
Dernekten Haberler (Ana Sayfa\'daki Haberler)
Kadın-Aşk-Şiddet

 Ankara CUMOK ve Kavaklıderem Derneği işbirliği ile 11 Nisan 2015 Cumartesi günü, saat 14:00’de Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde yazar Adnan Gerger’in konuk edileceği bir etkinlik düzenleniyor. 

Ankara CUMOK Dönem Sözcüsü Sayın Nejdet Özer’in bu etkinlikle ilgili satırları aşağıda: 

“Kadına şiddet,bu coğrafyanın kanayan ama görmezden gelinen, konuşulmasından çekinilen en büyük toplumsal sorunlarından birisidir. Aynı sorun sarmalı içerisinde,''Aşk'' konusu da öyle.. Ne yazık ki bu iki kavram günümüz de sorun olarak geçerliliğini koruyor, gündem oluşturuyor ve hatta ayıplanan, tartışılması istenmeyen konuların başında geliyor. İşte bu etkinliğimizde bu kanayan yaramızı gazeteci yazar Adnan Gerger'le konuşacağız, tartışacağız. Yazar Adnan Gerger, bu konuyu irdelediği ''Yüzsüz Hayat'' romanıyla somutlaştıracak ve bu ülkede ''Kadın-Aşk-Şiddet'' kavramlarının ne anlama geldiğini bizimle sorgulayacak. Eğer siz de Yazar Adnan Gerger'in dediği gibi ''Toplumun kurtuluşu kadınların kurtuluşundan geçer'' diyorsanız, sizi etkinliğimize bekliyoruz”. 

Kavaklıderem olarak çok önemsediğimiz bu konuda siz değerli üyelerimizi ve dostlarımızı aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Cumhuriyet Kültür Merkezi adres: Ahmet Rasim sok. No: 14 Çankaya

« Geri Dön
 
  • Semtimize adını veren Kavaklıdere, bugünkü Japon Elçiliği bahçesinden başlayarak Tunus Caddesi boyunca akıyordu.
  • Bugün Karum‘un olduğu yerde Kavaklıdere Şarap Fabrikası vardı. Bugün Çağdaş Sanatlar Merkezinin olduğu yerede Su Deposu vardı.
  • Tunalı Hilmi Caddesi'nin önceki adı Özdemir Caddesi'ydi. Arjantin Caddesi'nin önceki adı Bölük Sokak'tı. Tahran Caddesi'nin önceki adı Banker Sokak'tı.
  • Filistin Caddesi‘nin önceki adı ‘Hemşehri Sokak‘tı. Keneddy Caddesi‘nin önceki adı ‘Boylu Sokak‘tı.
  • SANAT BULUŞMALARI; Kavaklıderem Derneği'nin Sanata ve Sanatçıya Saygı anlayışıyla ev ortamında gerçekleştirdiği aylık buluşmalardır.
Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin.
 
 
2012 - Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği