...
Empati Parkuru

Empati Parkuru

¨Türkiye’de binlerce engelli vatandaşımız, bebek arabalı annemiz ve yaşlı vatandaşlarımız için hayat gerçekten çok zor. Yüksek kaldırımlar, dik yapılmış rampalar, rampaların önüne park etmiş arabalar, engelliler için uygun olmayan otobüsler, engelli otoparkına park etmiş diğer araçlar...

Hergün karşılatığımız ve karşılaşmak zorunda olduğumuz bu sorunların çözümü: insanı ve ihtiyaçlarını bakış açımızın odağına yerleştiren politikalar ve empati...
 
Amacımız; farkındalık yaratmak ve aslında çözümü çok basit olan sorunlara dikkat çekmek. Her bireyi ile bir toplum olduğumuz gerçeğini hatırlamak.
 
Aşılamayacak ve çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur, önemli olan farkında olmaktır... ¨

Kavaklıderem Yönetim Kurulu Üyesi, Olimpiyat Şampiyonu Milli Sporcumuz / Gizem Girişmen

Bu amaçla 11 Kasım Pazar günü İran caddesinde gerçekleştirdiğimiz “Empati Parkuru¨ etkinliğine katılan engelli arkadaşlarımız, semtlilerimiz ve yoldan geçen Ankara'lı vatandaşlarımız ile anlamlı bir etkinliğe imza attık.

Etkinlikte kimilerimiz gözümüz bağlı elinde değnek ile, kimilerimiz tekerlekli sandalyeye oturarak etkinlikte yer alan gönüllü engelli arkadaşlarımızın rehberliğinde 40 metrelik kısa parkur da engelli olarak sokaklar da dolaşmaya çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeye çalıştı. Parkura katılan vatandaşlarımız tarafından çok anlamlı bulunan bu çalışmamız Engelsiz Yaşam için derneğimiz tarafından yürütülen dört aşamalı projenin ikinci aşaması olarak tamamlanmıştır.

*Etkinlikte çekilen fotoğraflar için lütfen tıklayınız.

3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü öncesinde yaptığımız bu çalışmadan sonra derneğimiz, bundan sonra ki aşamaları da kamuoyu ile resmi bağlantılarından paylaşacaktır.

« Geri Dön
 
  • Semtimize adını veren Kavaklıdere, bugünkü Japon Elçiliği bahçesinden başlayarak Tunus Caddesi boyunca akıyordu.
  • Bugün Karum‘un olduğu yerde Kavaklıdere Şarap Fabrikası vardı. Bugün Çağdaş Sanatlar Merkezinin olduğu yerede Su Deposu vardı.
  • Tunalı Hilmi Caddesi'nin önceki adı Özdemir Caddesi'ydi. Arjantin Caddesi'nin önceki adı Bölük Sokak'tı. Tahran Caddesi'nin önceki adı Banker Sokak'tı.
  • Filistin Caddesi‘nin önceki adı ‘Hemşehri Sokak‘tı. Keneddy Caddesi‘nin önceki adı ‘Boylu Sokak‘tı.
  • SANAT BULUŞMALARI; Kavaklıderem Derneği'nin Sanata ve Sanatçıya Saygı anlayışıyla ev ortamında gerçekleştirdiği aylık buluşmalardır.
Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin.
 
 
2012 - Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği