...
Engellilik Farkındalığı Seminerleri-1 @Erken Başarı Koleji

Engelli Farkındalık Semineri @Erken Başarı

Derneğimiz bu yıl engellilerle ilgili etkinliklerini “Her Şey Farkındalıkla Başlar” inancından hareketle ve bu farkındalığın erken yaşlarda yaratılmasının önemli olduğu anlayışıyla; ilköğretim okullarına yöneltme kararı aldı.

“Engellilik Farkındalığı Projesi” adını verdiğimiz projenin ilk uygulaması 9 Mayıs 2013 tarihinde Özel Erken Başarı İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Psikolog Hande Cesur, 1.-4. ve 5.-8. sınıflar olmak üzere iki ayrı grupta bu yaş dönemlerine uygun olacak şekilde küçük oyunlarla desteklenmiş farkındalık seminerlerini gerçekleştirdi. Seminerlerin etkisi kaybolmadan, kısa süre içinde okulda resim ve kompozisyon yarışması yoluyla konunun pekiştirilmesi yönünde okul yönetimi ile görüş birliğine varıldı.
Erken Başarı yöneticilerine konu üzerindeki duyarlılıklarından ve ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Seminerlerimiz farklı okullarda devam edecek. Çünkü biliyoruz ki farkındalık ne kadar erken yaşta başlarsa o kadar duyarlı bir toplum gelecek nesiller ellerinde yükselecektir. 

*etkinlikte çekilen fotoğraflar için tıklayınız

« Geri Dön
 
  • Semtimize adını veren Kavaklıdere, bugünkü Japon Elçiliği bahçesinden başlayarak Tunus Caddesi boyunca akıyordu.
  • Bugün Karum‘un olduğu yerde Kavaklıdere Şarap Fabrikası vardı. Bugün Çağdaş Sanatlar Merkezinin olduğu yerede Su Deposu vardı.
  • Tunalı Hilmi Caddesi'nin önceki adı Özdemir Caddesi'ydi. Arjantin Caddesi'nin önceki adı Bölük Sokak'tı. Tahran Caddesi'nin önceki adı Banker Sokak'tı.
  • Filistin Caddesi‘nin önceki adı ‘Hemşehri Sokak‘tı. Keneddy Caddesi‘nin önceki adı ‘Boylu Sokak‘tı.
  • SANAT BULUŞMALARI; Kavaklıderem Derneği'nin Sanata ve Sanatçıya Saygı anlayışıyla ev ortamında gerçekleştirdiği aylık buluşmalardır.
Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin.
 
 
2012 - Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği