...
Engellilik Farkındalığı Seminerleri-3 @Jale Tezer Koleji
Özel Jale Tezer Koleji’nde düzenlediğimiz Engellilik Farkındalığı seminerlerinin ardından açılan resim, kompozisyon, şiir yarışmasına katılan öğrencilerin katılım belgeleri ve küçük ödülleri, okulda öğretmenlerinin ve sınıf arkadaşlarının önünde kendilerine verildi.
Devamı »
Engellilik Farkındalığı Seminerleri-2 @Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu
Yaz öncesi başlattığımız Engellilik Farkındalığı Seminerleri’ne yeni öğretim yılının başlamasıyla hız verdik ve bu dönemin ilk seminerleri için Ekim ayında Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu’ndaydık.
Devamı »
Engellilik Farkındalığı Seminerleri-1 @Erken Başarı Koleji
Psikolog Berrak Hande Cesur’un anlatımıyla Erken Başarı Koleji'nde gerçekleştirdiğimiz “Engellilik Farkındalığı Semineri” öğrencilerimizin etkin katılımı ile gerçekleştirdik.
Devamı »
Empati Parkuru (Videolar)
11 Kasım Pazar günü İran caddesinde gerçekleştirdiğimiz “Empati Parkuru¨ etkinliğimizin videosunu burada bulabilirsiniz.
Devamı »
Empati Parkuru
11 Kasım 2012 Pazar günü İran caddesinde gerçekleştirdiğimiz “Empati Parkuru¨ etkinliğine katılan engelli arkadaşlarımız, semtlilerimiz ve yoldan geçen Ankara\\\'lı vatandaşlarımız ile anlamlı bir etkinliğe imza attık. Etkinlikte kimilerimiz gözümüz bağlı elinde değnek ile, kimilerimiz tekerlekli sandalyeye oturarak etkinlikte yer alan gönüllü engelli arkadaşlarımızın rehberliğinde 40 metrelik kısa parkurda engelli olarak sokaklar da dolaşmaya çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeye çalıştı. Parkura katılan vatandaşlarımız tarafından çok anlamlı bulunan bu çalışmamız Engelsiz Yaşam için derneğimiz tarafından yürütülen dört aşamalı projenin ikinci aşaması olarak tamamlanmıştır.
Devamı »
Engel-LEME!
Toplumun hakettiği Çağdaş Yaşam Seviyesini yakalamak amacıyla, herkes için erişilebilir, yaşanılabilir örnek bir sokağı yaratmak için ¨Engelsiz Bestekar Sokak Projesi¨ fikrini projelendirdik ve ilk aşamasında etkileşimli bir etkinliğe imza attık.
Devamı »
24 Saat Kavaklıdere Fotoğraf Çalışması; Engel-SİZ
AFSAD ile birlikte hazırlanan Geleneksel 24 Saat Kavaklıdere Fotoğraf Çalışması\\\'nın teması ENGEL(SİZ). Bu yıl 4. sü yapılan çalışma, 12 Haziran 2010 Cumartesi 00.00 - 24.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.
Devamı »
Özel Sayfamız An İtibari ile Yayında...
Engelleri aşmak için gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz bütün projeleri bu sayfamızdan takip edebileceksiniz.

Bütün yakın çevreniz ile paylaşınız lütfen...

Çünkü ¨biz istersek, engeller kalkar.¨
Devamı »
 
  • Semtimize adını veren Kavaklıdere, bugünkü Japon Elçiliği bahçesinden başlayarak Tunus Caddesi boyunca akıyordu.
  • Bugün Karum‘un olduğu yerde Kavaklıdere Şarap Fabrikası vardı. Bugün Çağdaş Sanatlar Merkezinin olduğu yerede Su Deposu vardı.
  • Tunalı Hilmi Caddesi'nin önceki adı Özdemir Caddesi'ydi. Arjantin Caddesi'nin önceki adı Bölük Sokak'tı. Tahran Caddesi'nin önceki adı Banker Sokak'tı.
  • Filistin Caddesi‘nin önceki adı ‘Hemşehri Sokak‘tı. Keneddy Caddesi‘nin önceki adı ‘Boylu Sokak‘tı.
  • SANAT BULUŞMALARI; Kavaklıderem Derneği'nin Sanata ve Sanatçıya Saygı anlayışıyla ev ortamında gerçekleştirdiği aylık buluşmalardır.
Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin.
 
 
2012 - Kavaklıdere Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği